Chorvatsko jako ideální letní dovolená


Chorvatsko je právem považováno za nejoblíbenější destinací nejenom českého národa. Pokud jste tu nikdy nebyli, tak možná úplně nevíte, co právě tato lokalita slibuje a nabízí, že ji tolik lidí navštěvuje. Věřte, že tato jadranská země vám toho může nabídnout mnohem více, než si dokážete nyní představit:
 
–          Čisté a průzračné moře
–          Udržované oblázkové pláže
–          Stabilní počasí přes celou sezónu
–          Chutné a cenově dostupné jídlo, středomořská kuchyně
–          Dostupné ubytování v nejrůznějších letoviskách
–          Přátelští lidé, díky kterým bude dovolená ještě krásnější
auto na pobřeží.jpg 

Cesta není žádnou překážkou

Co se týká cestování do Chorvatska, tak máte více možností, jak to udělat. Nejběžnější je jezdit autobusy, protože je to nejlevnější, často nejpohodlnější a spolehlivé řešení. Jízdenky můžete koupit buď v předstihu, nebo na poslední chvíli, záleží na vašich možnostech. Velkou výhodou autobusů je to, že nemusíte zdlouhavě řídit, zajišťovat dálniční známky, řešit mýtné a tak podobně. O vše je zkrátka postaráno, vy jen nasednete na palubu a budete si užívat několik hodin klidu, kdy můžete sledovat televizi, číst si, nebo si zkrátka jen povídat s přáteli. Vše zcela bezstarostně, no není to skvělé?
 
Další možností je samozřejmě vlastní automobil. Zde však bývá problém v tom, že pokud cestujete ve větších skupinách lidí, tak jeho kapacita nemusí být dostatečná. Navíc je potřeba mít šikovného řidiče, který by takto dalekou a náročnou cestu plnou zařizování zvládnul.
soumrak a moře.jpg 
Poslední možností je letadlo, to se však aktuálně na Jadran příliš nevyplatí, letenky jsou zbytečně drahé a ani ta časová úspora není tak veliká, jak by se mohlo na první pohled zdát. Díky tomu, že musíte být alespoň dvě hodiny na letiště předem, a následně zařizovat transport z letiště, tak na cestě nakonec možná strávíte více času, než když zvolíte variantu po silnici.